Biz Kimiz?

Değişim Hareketi (DEHA), temelleri 2016 senesinde atılmaya başlamış bir sivil toplum hareketidir. Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurucu üyelerimiz, 2019 yılından itibaren Değişim Hareketi adı altında bir derneğin hayata geçirilmesi için resmen çalışmalarına başlamışlardır. 2020 yılının Mart ayında Değişim Hareketi ekibi fiilen bir araya gelmiş ve aynı yıl Ağustos ayında dernek, çalışmalarına başlamıştır.

Kurucu ekibimiz tarafından yapılan çalışmalar birçok alanı kapsamaktadır. Medya, eğitim, gençlik, teknoloji gibi alanlarda çeşitli projelere imza atan kurucularımız, Değişim Hareketi’nin vizyonunu paylaşan herkesin azamî faydayı sağlayarak gelişimlerini güçlendirmeleri için derneğimizde rahatça yer alabilmelerini hedeflemektedir.

Derneğimizin kuruluş çalışmaları başlamadan önce birçok sosyal kulüpte aktif olarak yer alan ekibimiz, farklı yerlerde birden fazla kulübün kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Beylikdüzü Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü ve Tarih Kulübü ile Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü Yönetim Kurulu üyelerimiz tarafından kurulan oluşumların bazılarıdır. Söz konusu kulüplerce gerçekleştirilen projeler de yine ekibimiz tarafından organize edilmiştir. Sivil toplum alanında oldukça aktif olan ekip üyelerimiz çeşitli derneklerin yönetimlerinde yer almış ve yer almaya devam etmektedir. Türkiye Gençlik Vakfı, Türkiye Öğrenci Senatosu, Çocuk Hakları Senatosu ve bazı yerel derneklerin/vakıfların yönetimlerinde aktif olarak görev alan kurucularımız, sivil toplum ve dernekleşme konusunda iyi bir tecrübeye sahiptir.

Değişim Hareketi ekibinin önemli artılarından bir tanesi çok yönlülüğüdür. Kurucu ekibimiz içerisinde bulunan kişilerin siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, gazetecilik, felsefe, tarih, bilişim gibi akademik alanlarda çalışıyor olmaları derneğimizin birden farklı alanda uzmanlaşmış kadrolara sahip olmasını sağlamaktadır. Aynı şekilde, kurucularımızın medya, grafik tasarım, reklamcılık, yazılım, pazarlama gibi alanlarda yıllara dayanan mesleki tecrübelerinin bulunması Değişim Hareketi’ni farklı kılan bir diğer özelliktir.

Değişim Hareketi; mevcudiyetin değişmesi ve gelişmesi gerektiğine inanan, görev bilinci, kişisel gelişim isteği, saygılı bakış açışı ve objektif analiz yeteneği olan, kalıcı işlere imza atmak isteyen herkesin hareketidir.

Yılların tecrübesi ve geleceğin idealleri

DEHA, birçok farklı alandan gelen tecrübenin ürünüdür.

deha-degisim-hareketi-biz-kimiz